Hračky, které nestárnou – tradiční dřevěné obrázkové kostky TOPA

Hračky mají v životě dítěte nezastupitelnou roli. Už od prvních chvil napomáhají kontaktu miminka se světem. Jejich prostřednictvím děti získávají první vjemy, které dále zpracovávají a využívají ve svém duševním rozvoji.  Hračky jsou pak blízkými přáteli a průvodci celým dětstvím, rozvíjejí fantazii, motoriku a citové vazby.

Při koupi hraček pro svoje ratolesti byste se měli hlavně zajímat o kvalitu hraček a především o zdravotní nezávadnost. Je přirozené, že každá matka chce dát svému dítěti tu nejlepší hračku, se kterou se nejen zabaví a pohraje si, ale s jejíž pomocí se bude rozvíjet i jeho osobnost.

S blížícími se prázdninami chystáme návrat k českým tradičním hračkám a máme pro Vás skvělý tip pro vaše děti – tradiční české dřevěné kostky (kubusy) od firmy TOPA Toys, s.r.o. Na kostkách najdete krásné obrázky s motivy lidových pohádek, zvířat, ale i dalších věcí, se kterými se setkáváte v běžném životě, a které znaly už i naše babičky. Pojďte zavzpomínat na svoje dětství!

Hrací obrázkové kostky z dílen české firmy TOPA Toys, s.r.o. mají již šedesátiletou tradici. Jsou vyrobeny z kvalitního podkrkonošského dřeva, odpovídají zdravotním a hygienickým předpisům, jsou testovány státní zkušebnou a mají i příslušné certifikáty. Kostky o velikosti hrany 3,7 cm, což je léty vyzkoušená velikost do dětské ruky, jsou v baleních po čtyřech, šesti, dvanácti či dvaceti kusech. Ale můžete si i Vy nechat vyrobit kostky na zakázku podle Vaší předlohy.

Dřevěné kostky s obrázky jsou osvědčenou hračkou – první  stavebnicí, s níž se děti v raném věku setkávají a která zajišťuje rozvoj dovedností a představivosti u dětí kolem 2 let. Děti často kostky používají jako stavební materiál. Dřevěné kostky patří mezi kvalitní hračky, které potěší a zabaví nejen děti, ale i dospělé. Rozvíjejí sebevědomí dětí, podporují jejich kreativitu, aktivní hraní a rozvoj motoriky. Váš „drobeček“ se naučí rozeznávat barvy
a vnímat okolní svět pomocí poutavých barevných ilustrací na jednotlivých kostkách. Hraním s kostkami a třeba i vyprávěním vlastních příběhů nebo pohádek povzbudíte nejen rozvoj dítěte, ale hlavně si společně užijete spoustu zábavy!

Nabízíme Vám několik typů dřevěných kostek pro různé věkové kategorie:

„Kostičky pro nejmenší dětičky“

Postavit z kostek první komín, objevit obrázek motýla či miminka a sestavit ho jako mini puzzle – to jsou úkoly, které čekají snad každého prcka ve věku 2 až 2,5 roku. Zatím si ještě nedokáže poradit s většími a složitějšími kompozicemi, ale jednoduchý obrázek ze 4 kostiček už složit dokáže! Balení obsahuje 4 dřevěné kostky, předlohy obrázků pro snadné skládání
s pomocí jednoduchých ilustrací. Cena je 109 Kč.

„Kubíkovi kostičky“ – novinka

S obrázkovými kostkami mašinky, bagru, traktoru, hasičského auta, ale i lodi či letadla od oblíbené české ilustrátorky si vydrží hrát dlouhé hodiny nejen kluci, ale i některé holčičky. Procvičí si při tom prostorovou představivost, ale i motoriku prstů. Ti šikovnější vědí, jak kostičky složit i z paměti bez vložených obrázkových předloh. Baleno po 6 kostkách, cena je 129 Kč. Od 2 let.

„Pejsek a kočička“

Zavzpomínejte na vlastní dětství a přeneste atmosféru kouzelných příběhů pejska a kočičky
i na Vaše ratolesti! Nádherné dřevěné kostičky v zářivých barvách oblíbených zvířecích postaviček v podání kreseb Josefa Čapka Vám umožní prožívat pohádkové příběhy pejska
a kočičky každý den! Složením jednotlivých obrázků tak můžete společně s pejskem
a kočičkou vytírat podlahu, sušit se na sluníčku, péci dort, vařit nebo jen vyrazit ven na procházku. A nezapomeňte si při skládání kostiček vzít k ruce i Čapkovu knížku nebo pustit pohádku na CD a jednotlivé příběhy si tak můžete s dětmi připomenout! Cena balení
s 12 kostkami včetně obrázkových předloh je 189 Kč, Set kostek, knihy a CD koupíte za
495 Kč. Od 3 let.

„Zuzka a kamarádi“ – novinka

Oblíbené a poutavé obrázky českého výtvarníka znázorňují různé aktivity, kterým se můžeme věnovat během roku v jednotlivých ročních obdobích. Zuzka je tříletá holka jako každá jiná. V zimě jezdí s kamarády na bruslích a sáňkuje, na podzim pouští draka nebo sbírá na zahradě jablíčka, v létě tráví svůj volný čas ve vodě. V krásném novém balení je 12 kostek a 6 předloh. Cena 189 Kč.

„Pohádkové kostky“

Vyprávění pohádkových příběhů děti baví. Nenásilně se učí nová slůvka, prožívají příběhy svých hrdinů, rozpoznávají dobré a zlé. Jednoduše pohádky jsou pro děti základní „duševní potravou“. Nejlépe se pohádka vypráví s obrázky, které si sami složíte. Kostky na motivy šesti klasických pohádek byly ilustrovány již před více než 40 lety. Obrázky jsou do detailů prokresleny, a tak zaujmou i větší děti. Můžete se v nich setkat s Šípkovou Růženkou; Dlouhým, Širokým a Bystrozrakým; Kocourem v botách; Sněhurkou a sedmi trpaslíky; Perníkovou chaloupkou či Červenou Karkulkou. Balení obsahuje 20 kostek a 6 vložených obrázků jako předlohy ke skládání. Tyto kostky pro již větší děti (3-4 roků) koupíte za 259 Kč.

Více informací naleznete na: www.topatoys.czwww.toypex.cz

Dodavatel: TOYPEX s.r.o.