Testování stavebnice Obludárium

Neustále vyvíjíme náš sortiment a podporujeme rozvoj dětí. Požádali jsme proto Mateřské centrum Beruška Nepomuk, z.s. o zpětnou vazbu na naše hračky, se kterými si zde děti hrají, skotačí a řádí.

Mateřské centrum Beruška Nepomuk, z.s. (dále jen mateřské centrum) je nezisková organizace, zacílená na rodiče na mateřské dovolené, jejich děti a prarodiče. Pořádají dětské kroužky a různé akce pro nejmenší děti, přednášky a kurzy pro rodiče a poskytují hernu a přátelské zázemí. S jejich pomocí se s Vámi nyní můžeme podělit o mnoho zkušeností a tipů na oblíbené stavebnice, kreativní hry a hračky jako školní pomůcky.

Otestovali jsme pro vás s dětmi tak trochu šílenou stavebnici Obludárium

Jedním z prvních adeptů se stala velmi netradiční a zábavná stavebnice OBLUDÁRIUM, která má na svém kontě mnoho ocenění. Děti z mateřského centra tuto originální stavebnici vyzkoušely a zažily přitom spoustu legrace. My Vám nyní sdělíme několik zkušeností a rad, které toto veselé testování přineslo:Stavebnice Obludárium

  • Děti ve věku 3-4 let si se stavebnicí dokázaly hrát samy a ihned pochopily, jak funguje a jak se její díly spojují pro vytvoření nejrůznějších příšerek. Děti starší 5-ti let si se stavebnicí vyhrály dlouhou dobu.
  • Žádná potřeba návodu je u Obludária velkou výhodou, stavět pouze dle své fantazie je ohromná zábava pro holky i kluky. Postavené příšerky jsou ohebné a jsou také vhodné pro trénink slovní zásoby při vymýšlení různých jmen.
  • Silnou stránkou Obludária je rozvoj motorických schopností dětí, podpora kreativity, trpělivosti a fantazie. Děti se hrou učí a procvičují rozpoznávání barev i částí těla.
  • Z pohledu členů mateřského centra byla jediným nedostatkem nutnost použití větší síly při spojení či rozpojení dílů a při otevírání boxu stavebnice. 

Celkový dojem dětí i rodičů mateřského centra byl velmi pozitivní, Obludárium při testování sklidilo úspěch. Pochvala byla udělena krásným a pestrým barvám, legračním tvarům a příjemnému hladkému povrchu. Velmi zaujala osobitost stavebnice, která je na trhu s hračkami nevšední. Obludárium se líbilo i díky své atraktivní variabilitě a skvěle posloužilo na trénink trpělivosti a při hraní ve skupinkách s rodiči či dětmi, jeho nápaditost oslovila všechny. Pevné průhledné balení, které je perfektně skladné, bylo pouhou příjemnou tečkou nakonec.

Děkujeme Mateřskému centru Beruška Nepomuk, z.s. za spolupráci a dovolujeme si Vás pozvat na další díl o testování originálních edukativních hraček, který brzy naleznete na našich webových stránkách.

 

Team Toypex