Jak vybírat hračky pro nejmenší děti?

Ahoj!

pojďme se zaměřit na základní podmínky, které by měly hračky pro nejmenší děti splňovat. Tyto podmínky jsou klíčové pro bezpečnost dítěte a pro jeho správný vývoj.

Bezpečnost hraček pro nejmenší děti

Hračky pro děti od narození do 12 měsíců by měly být vyrobeny z bezpečných materiálů, které jsou pro tuto věkovou skupinu vhodné. Materiály by neměly obsahovat žádné škodlivé látky, jako jsou ftaláty, bisfenol A (BPA) a další chemické látky, které mohou být nebezpečné pro zdraví dítěte.

Když budete vybírat z plastových hraček, hledejte ty s označením jako "bez BPA" nebo "bez ftalátů".

Pokud je řeč o použitém materiálu, tématem může být také tvrdost. Všichni si vybavíme ze svého dětství například klasické dřevěné obrázkové kostky. Hráli jsme si s nimi, když jsme se teprve učili sedět. My proto tento typ hraček řadíme do naší kategorie hraček pro nejmenší děti.

Můžete namítnout, že ty nejmenší děti se mohou tvrdou hračkou uhodit. Proto kromě nejrůznějších tahacích hraček nebo hraček z bezpečného plastu, můžete zvolit i hračky z měkčího materiálu. Velmi zajímavé produkty v této oblasti nabízí například značka RUBBABU. Ovšem pozor. Hračky jsou sice měkké, ale díky tomu je možné je pokousat a spolknout. Pokud tedy nemáte doma pouze čtyřnohého kousavce, ale i vaše miminko má tendenci vše okusovat, vyplatí se být spíše na blízku, než v případě hraček tvrdých - tam hrozí jen boule. Je pouze na vás, jakou variantu zvolíte. Pokud se malé dítě například klepne dřevěnou kostkou, i tím se učí chápat vlastnosti předmětů a rozhodně si tím výrazně neublíží. My určitě nechceme šířit přehnanou úzkostlivost. Děti si potřebují hrát a tím se učit a poznávat svět, hned jak to půjde.

Další důležitou podmínkou je velikost hraček. Hračky by neměly být příliš malé, aby nedocházelo k nechtěným událostem, jako je například polknutí. Na druhé straně by hračky neměly být příliš velké, aby dítě nemělo problém s jejich uchopením a manipulací s nimi. Velikost hraček by měla odpovídat velikosti dětské ruky a být bez ostrých hran, aby nedocházelo k poranění.

Vlastnosti hraček, které podporují správný vývoj batolat

Hračky by měly být jednoduché a funkční, aby dítě mohlo s nimi snadno manipulovat a mohlo si s nimi hrát s minimální pomocí dospělého.

Důležité je také zvolit hračky s různorodými texturami, tvary a barvami, aby se dítě naučilo rozpoznávat různé vlastnosti hraček a rozvíjelo tak své smysly. Hračky by měly být také snadno udržovatelné a hygienické. Určitě neopomeňte hračky od značky LALABOOM, které mohou děti provázet i třeba do tří let.

Dále například hračky s různými zvuky, jako jsou zvuky zvířat nebo hudební nástroje, mohou být pro nejmenší děti zajímavé a podporovat rozvoj sluchových smyslů.

Výběr vhodných hraček pro nejmenší děti je tedy důležitou záležitostí, která by měla být pečlivě promyšlena. Správné hračky mohou nejen poskytnout dětem zábavu a radost, ale také podpořit jejich správný vývoj a rozvoj smyslů.

Vaše Barunka.