Testování BILIBA – hračky pro dětskou fantazii

Bilibo je všestrannou multifunkční hračkou připomínající na první pohled skořápku nebo mušli. Podporuje psychomotorický vývoj dětí, pohybovou aktivitu a fyzickou zdatnost. Zaujme svým vzhledem na první pohled, o čemž se přesvědčili v Mateřském centru Beruška Nepomuk, z.s.

Otestovali jsme pro Vás s dětmi Bilibo – hračku pro dětskou fantazii, k pohybové aktivitě i odpočinku.

Bilibo si vyzkoušely děti ve věku 3-7 let a během chvíle si získalo velkou pozornost. Děti ho začaly okamžitě zkoumat a vymýšlet s ním nejrůznější kreativní způsoby hry. Rázem začalo sloužit jako velký želví krunýř, helma, buben, mini pískoviště, domeček pro skřítky nebo zábavná houpačka, do které se vejde velký i malý raubíř. Stalo se součástí překážkové dráhy, děti na něj vylezly a balancovaly, nebo do něj zkoušely chytat kuličky. (Pozn.: chození a balancování na Bilibu je lepší s bosou nohou.)

Výhodou Biliba je jeho charakteristický design. Díky svému tvaru nabízí nespočet možností hry, zaujme a zabaví kluky i holky uvnitř a také venku. Je snadno přenosné, odolné vůči nárazům i při nízkých teplotách, dlouhodobě využitelné pro děti různého věku.

další oblíbenou designovou hračkou Bilibo Mini si děti také zaskotačily. Tato malá verze klasického Biliba se dá dobře kombinovat s velkým. A jaké způsoby hry děti vymyslely, co je bavilo nejvíce a v čem vidí děti i jejich rodiče největší výhody? Na to se nyní podíváme.

S mini skořápkami si hrály děti ve věku 1,5-7 let, ty starší učily mladší třídit barvy a vymýšlely různé způsoby hry. Největší úspěch mělo vodní prostředí, děti pomocí Biliba Mini přelévaly vodu, nosily v něm různé předměty, pouštěly ho po vodě. Bylo zajímavou alternativou misky a také se perfektně hodilo do překážkových drah.

Děti si s Bilibem Mini nevydržely hrát uvnitř tak dlouho jako u vody. Zato zkoušely další možnosti hry, jako točení všech „misek“ najednou, dokud se nějaká nezastaví nebo skládání na sebe či do hada.   

Všichni se jednoznačně shodli na tom, že se skvěle hodí na cesty, na dovolenou, do bazénu či vany. Nezabere moc místa, dobře se drží, je ideální dovnitř i ven.

Zkrátka jedním slovem Bilibo je pestrost!

Děkujeme Mateřskému centru Beruška Nepomuk, z.s. za spolupráci a dovolujeme si Vás pozvat na další díl o testování originálních edukativních hraček, který brzy naleznete na našich webových stránkách.

Tým Toypex