Testování magnetické tabulky MAGPAD

Mateřské Centrum Beruška Nepomuk, z.s. nám v letošním roce předalo od dětí a rodičů velmi pozitivní odezvu na magnetickou tabulku MAGPAD ve variantách s kuličkami i písmenky. MAGPAD jako naprosto bezpečná a edukativní hračka všechny zabavila i mnoho naučila!

Mateřské centrum Beruška Nepomuk, z.s. (dále jen mateřské centrum) je nezisková organizace, zacílená na rodiče na mateřské dovolené, jejich děti a prarodiče. Pořádají dětské kroužky a různé akce pro nejmenší děti, přednášky a kurzy pro rodiče a poskytují hernu a přátelské zázemí. S jejich pomocí se s Vámi nyní můžeme podělit o mnoho zkušeností a tipů na oblíbené stavebnice, kreativní hry a hračky jako školní pomůcky.

Otestovali jsme pro Vás s dětmi zábavnou magnetickou tabulku MAGPAD, perfektní pomůcku pro všechny předškoláky a nejen je!

Jako první přišel na řadu MAGPAD - magnetická tabulka s kuličkami:

  • Děti ve věku od 2,5 - 7 let ihned pochopily princip Magpadu a dokázaly ho sami ovládat pomocí sofistikovaného magnetického stylusu. Kreslení i mazání byla zkrátka hračka!
  • Hlavní výhodou Magpadu je, že okamžitě zaujal každé dítě, které si pak s tabulkou vydrželo velmi dlouho hrát. Magpad je vhodný na cesty, děti si mohou vybrat mezi metodami kreslení, ťupkování nebo zamačkávání kuliček, zároveň jim magnetický stylus slouží jako mazadlo.
  • Silnou stránkou Magpadu je rozvoj představivosti a grafických dovedností dětí, trénování trpělivosti a jemnocitu.

Druhý v pořadí testování byl MAGPAD - magnetická tabulka s písmenky:

  • Magpad s písmenky zaujal spíše prvňáčky, kteří už písmenkům rozumí, pochopí, co znamenají a snaží se je dle šipek psát správně. 
  • Jedná se o perfektní pomůcku do školy. Nejen, že zaujme provedením, nápadem, atraktivním způsobem nácviku správného psaní písmen, ale rovněž podporuje myšlenku “škola hrou”.  
  • Hlavní výhodou Magpadu s písmenky je, že se jedná o skvělou motivační pomůcku pro první seznámení s písmenky. Současně je Magpad vhodnou pomůckou pro dyslektiky a dysgrafiky a napomáhá také rozvíjet předčtenářskou gramotnost.
  • Silnou stránkou Magpadu s písmenky je rozvoj jemné motoriky, poznávání písmen a trénování jejich pojmenování.

Magpad okamžitě zaujme a zabaví všechny děti bez ohledu na věk a pohlaví. Je jednoduchý na logiku i ovládání a neskutečně kreativní. Stejně jako zamačkávání kuliček děti bavilo i psaní tužkou. Celkový dojem dětí i rodičů z mateřského centra byl: ,,Magpad je jednoznačně super hračka!”.

Děkujeme Mateřskému centru Beruška Nepomuk, z.s. za spolupráci a dovolujeme si Vás pozvat na další díl o testování originálních edukativních hraček, který brzy naleznete na našich webových stránkách.

Team Toypex.