Testování stavebnice Playmais

Testování ekologické stavebnice PLAYMAIS

O skutečnosti, že v jednoduchosti je krása, se v loňském roce přesvědčily děti Mateřského centra Beruška Nepomuk, z.s., když si vyzkoušely kreativní ekologickou stavebnici PLAYMAIS vyrobenou z kukuřice a potravinářského barviva. Lehoučké dílky této stavebnice se spojují pouhým navlhčením vodou, lze je formovat prsty, krájet, stříhat, vytvářet s nimi obrázky i 3D stavby, jsou 100% biologicky rozložitelné a neznečišťují životní prostředí. Děti byly hrou se stavebnicí doslova pohlceny.

Otestovali jsme pro Vás s dětmi pestrobarevnou ekologickou stavebnici PLAYMAIS - unikátní kreativní materiál vhodný pro práci ve skupinách i samostatně.

Stavebnici PlayMais vyzkoušely nejmenší děti ve věku od 2,5 let výše. Děti hru s dílky snadno a rychle pochopily a začaly hned vymýšlet nejrůznější tvary a věci. Vyráběly šatičky pro panenky, barevné náhrdelníky, obrázky s ptáčky a dalšími zvířátky. Bavilo je lepení dílků mezi sebou i na předkreslené obrázky, stejně jako stříhání nůžkami, u kterého vydržely velmi dlouho. Nejmenší děti dílky třídily dle barev, házely je do nádoby či mačkaly do placky.

Hlavní výhodou stavebnice PlayMais je, že při práci s dílky není zapotřebí žádného lepidla, z čehož byly nadšené především maminky. Velikost dílků je ideální na uchopení i pro nejmenší děti. PLAYMAIS umožňuje provést opravu, pokud se něco nepovede, dílky lze rozlepit a znovu použít, napichovat je na špejle (vhodné pro hru opékání buřtů, vyrábění zápichů do květináče a další), drátek, navlékat jehlou na nit.

Malé děti nebavila hra s PLAYMAIS Mosaic, dílky jsou příliš drobné a vhodné pro starší děti.

Prostřednictvím stavebnice PLAYMAIS si děti zlepšují jemnou motoriku a koordinaci oko-ruka, rozvíjejí představivost, učí se rozpoznávání barev a soustředění.

A celkový dojem z PLAYMAIS? Jedná se o skvělou stavebnici s krásnými barvami a jednoduchým provedením, unikátní vzdělávací materiál podporující rozvoj dítěte v mnoha směrech.

Děkujeme Mateřskému centru Beruška Nepomuk, z.s. za spolupráci a dovolujeme si Vás pozvat na další díl o testování originálních edukativních hraček, který brzy naleznete na našich webových stránkách.

Tým Toypex